Kontakty

Jsme pobočným spolkem SH ČMS
Jsme registrovaní u OSH Nymburk

SPORT - kategorie starší žáci, sezóna 2017

Dvě sportovní družstva mladých hasičů našeho sboru zařazená do starší kategorie sportovních soutěží hry Plamen se téměř ihned tedy po skončení předchozí sezóny, začal opět tvrdě připravovat na další sezónu.

Zimní příprava probíhala 2-3x týdně, jak venku, tak ve vnitřních prostorách, kde jsme využili zejména spolupráce se Sportovním centrem v Nymburce a pravidelný tréninkový čas trávili v atletickém tunelu centra. Kromě toho jsme využívali i naši posilovnu. Účastnili jsme se pravidelných měsíčních soustředění. Jarní tréninky, na kterých jsme již převážně pilovali techniku jednotlivých disciplín, probíhaly 3x týdně. Tato tvrdá dřina se pak odrazila téměř ve všech následujících závodech, na které jsme nastupovali skvěle připraveni.

Prvním důležitým krokem bylo vítězství našeho A týmu v okresním kole postupové soutěže hry Plamen, které nás posunulo na krajské kolo v Kutné Hoře. Náš B tým skončil v okrese na skvělém 3.místě.

I na krajském kole se nám velice dařilo a na plné čáře jsme na krajské soutěži zvítězili a postoupili tak na Mistrovství České republiky.

MČR se konalo ve Zlíně, kam jsme se všichni moc těšili. Zázemí a atmosféra byla skvělá. I to nám napomohlo k medailovým výsledkům. V první disciplíně, závodu požárnické všestrannosti, nám štěstí moc nepřálo a umístili jsme se až na 8. místě. Jako výchozí umístění to nebylo úplně dobré, ale náš tým to semklo ještě víc a další den jsme již na dráhu nastupovali s vítěznou myslí. Ve štafetě CTIF jsme získali bronzovou medaili, na útoku CTIF, štafetě 4 x 60 a štafetě dvojic jsme vyběhali zlaté medaile. Bohužel v závěrečné disciplíně, požárním útoku, se úplně nedařil nástřik terčů a my vybojovali až 4. místo. Slzičky byly, ale byly to slzičky štěstí, jelikož celkově se náš tým stal PRVNÍM VÍCEMISTREM ČESKÉ REPUBLIKY VE HŘE PLAMEN pro rok 2017. Domů jsme dovezli nádherné stříbrné medaile a spousty nezapomenutelných zážitků.

Mimo těchto postupových soutěží jsme se také během roku zúčastnili Polabské ligy, kde se nám podařilo vytvořit nový rekord ligy v disciplíně požární útok a to 14,10 s, což nám dopomohlo k celkovému vítězství v Polabské lize.

Zúčastnili jsme se těchto závodů Polabské ligy : Nymburk, Písková Lhota, Sloveč.

Dále jsme zavítali i na Český halový pohár v běhu na 60 metrů s překážkami. I přes značnou celorepublikovou konkurenci jsme si vedli velice dobře. Navštívili jsme tyto halové závody:

• Jablonecká hala – březen 2017
  • Ostravská hala – březen 2017
  • Memoriál Marty Habadové v Praze – listopad 2017
  • Ostravsko – beskydské šedesátky – listopad 2017

A nesmíme také zapomenout na domácí, každoročně pořádané, Polabské šedesátkování v Pískové Lhotě. Zde za zmínku určitě stojí umístění domácích závodníků a to Kateřiny Martinové, která skončila pátá, Lenky Novákové, která obsadila sedmé místo a Martina Zradičky, který vybojoval místo třetí.

Konečné výsledky:

V podzimních měsících jsme se trochu více v rámci tréninků věnovali sportovně branné přípravě, jelikož nás čekal Závod požárnické všestrannosti v Městci Králové. Na start tohoto orientačního závodu se opět postavila dvě naše družstva a vedla si skvěle, A tým obsadil 1.místo kdy celou trať absolvoval nejen ve skvělém čase, ale i s naprosto čistým zápisem ze všech hodnocených kontrol, tj. 0 trestných bodů z plnění úkolů jako jsou střelba, základy topografie, zdravověda, překonávání vodorovného lana, uzlování a požární ochrana. B tým skončil na 4 místě.

Do sportovní činnosti v kategorii starší bylo v roce 2017 zapojeno 14 dětí, ve věku 11 – 15 let, s pravidelným celoročním tréninkem 2 – 3 x týdně a účastí na minimálně 7 soutěžích.