PROJEKT VÝZVA

Tréninky i schůzky jinak, ale přeci. Každý sám, přesto spolu!

Covid… karanténa… co teď?
Tak tuhle otázku jsme si s trenéry pokládali docela často. Jak se spojit s dětmi, když se nesmíme vídat? Jak jim zpestřit jejich program? Jak s nimi zůstat v kontaktu i v tomto období? Jak je motivovat k pohybu?
V době domácí výuky tedy i my využijeme moderních technologií, které máme všichni doma, a navíc naši svěřenci je ovládají mnohem lépe než my.
Ano, využili jsme Facebook, Youtube kanál, Instagram. Vznikl program Výzva – TRÉNUJEME. Nebudeme v žádném případě podporovat sezení u počítačů, toho mají děti při distanční školní výuce dost s dost. Naopak! Díky tomuto programu se budeme hýbat! Každý sám, přesto spolu. Jako na tréninku.
Myšlenka je prostá. Prostřednictvím uzavřené facebookové skupiny dětem nahráváme tréninkový program na každý den, který mají splnit a za každý splněný úkol dostávají bodík do jednoduché excelovské tabulky. Vyhrává každý, kdo se zapojí, i když i bonusy jsou samozřejmě na místě.
Děti nám zpětně nahrávají jejích výkony, sdílí své názory a pocity, fotky ze cvičení. Vzájemně se podporujeme.
Výzva se chytla! Máme skvělé malé sportovce, kteří se chtějí hýbat, chtějí se zdokonalovat a za to jim děkujeme! Dokonce se k nám přidali i někteří rodiče, kteří taky nechtějí jen sedět doma a chtějí se věnovat i sobě. A jak my říkáme ANO, MÁ TO SMYSL!
A protože v našem sboru nemám jen sportovní oddíl, ale také kolektiv mladých hasičů i pro ně zase jejich vedoucí připravují podobnou výzvu: Výzva – SCHŮZKUJEME, která bude zaměřena na tvůrčí činnosti.
Milí kolegové trenéři sportovních oddílů mládeže nebo vedoucí kolektivů,
Máte podobný nápad? Nebo jiný? Výborně, podělte se s ostatními a především ZKUSTE TO. STOJÍ TO TA TO!