Přípravka - soutěžní sezóna 2017

Tak jako každý rok jsme se i s našimi nejmenšími sportovci ve věku 3 – 6 let let pravidelně scházeli na trénincích 2x týdně, před závody i 3x týdně, v zimně v tělocvičně v Poděbradech a v jarních, letních a podzimních měsících na našem hasičském sportovišti. Tam naši nejmenší získávali první zkušenosti s požárním sportem. Například se zábavnou formou učili zapojovat hadicové spojky, balit hadici do kotouče apod. I to je přeci důležitá součást našeho sportu a pro přípravku obzvláště.

Nové kolo hry Plamen, tedy postupové soutěže hasičském sportu mládeže zahájili naši nejmenší spolu s ostatními týmy okresu Nymburk závodem požárnické všestrannosti, již na podzim roku 2016 ve Velence. I přes takřka zimní počasí podali skvělý výkon a v disciplíně zvítězili. Po úspěšném vstupu do nové sezóny bodovala naše Přípravka i v dubnu během 1. kola hry Plamen, konaného v Nymburce, kde se umístila ve štafetě 4 x 60 druhá a ve štafetě dvojic první. V květnu proběhlo 2.kolo hry Plamen v Sadské. malí Soptíci zde absolvovali požární útok, který nedopadl tak úplně podle našich představ, ale nevadí, závod jsme si plně užili a o to jde především. Po ukončení druhého kola došlo v Sadské i k vyhlášení celkových výsledků. Naši nejmenší se i přes drobný neúspěch v požárním útoku umístili v okresním kole hry Plamen, v kategorii „Přípravka“ na senzačním prvním místě.

V sezóně 2017 naše Přípravka absolvovala ve své sportovní činnosti kromě hry Plamen ještě dvě kola Polabské ligy v požárním útoku a závod v běhu na 60 m s překážkami, pořádaný na domácí půdě v rámci Polabského šedesátkování.

Na závěr sportovního roku v říjnu, přesněji řečeno na začátku nového ročníku hry Plamen pro rok 2018 zabojovali naši nejmenší v závodě požárnické všestrannosti, tentokrát v Městci Králové. Poctivá příprava přinesla své ovoce a děti se mohly opět radovat z krásného prvního místa. Do nové sezóny tak máme dobře nakročeno.

přípravka 1.jpg, 119kB přípravka 2.jpg, 78kB přípravka 3.jpg, 91kB přípravka 4.jpg, 131kB přípravka 5.jpg, 120kB přípravka 6.jpg, 147kB přípravka 7.jpg, 132kB přípravka 8.jpg, 127kB