Kontakty

Jsme pobočným spolkem SH ČMS
>> www.dh.cz <<
Jsme registrovaní u OSH Nymburk
>> osh-nymburk.webnode.cz <<

POĚKOVÁNÍ ZA REPREZENTACI ČR

V pátek 9.března 2018 se v prostorách klubovny mladých hasičů v Pískové Lhotě konalo setkání účastníků Hasičské olympiády 2017, kteří na této mezinárodní akci reprezentovali SDH Písková Lhota.

V úvodu všichni přítomní vyslechli krátkou historii rekonstrukce prostor, ve kterých se nacházeli, kde současná klubovna vznikla z půdního skladiště a to díky dotaci MŠMT ČR, která byla poskytnuta přímo dobrovolným hasičům v roce 2011 na základě dlouhodobého bezplatného pronájmu klubovny pouze pro účely práce s dětmi a mládeží od obce Písková Lhota.

Českým reprezentantům osobně přijeli poděkovat : Ing. Zdeněk Nytra, Senátor Parlamentu ČR a Viceprezident CTIF, Ing. Zdeněk Ertl, Předseda Sdružení sportovních svazů, Mgr. Zdeněk Milata, Krajský zastupitel Středočeského kraje, Josef Bidmon, Krajský zastupitel Pardubického kraje a Vedoucí ÚORM, Ing. Tomáš Lefner, Starosta Městské části Ostrava – Nová Ves, Dana Vilímková, Náměstkyně starosty KSH Středočeského kraje a Blanka Buryanová, Starostka OSH Nymburk. Pozvání přijali i zástupci tisku.

V odpoledním programu všichni přítomní shlédli několik videoprojekcí z Hasičské olympiády, předány byly drobné dárky a pamětní plakety.

Poděkování bylo vysloveno nejen družstvu dívek, které dokázalo obhájit svou zlatou medaili z olympiády z roku 2015 z polské Opole, ale i chlapcům, kteří hostovali v družstvu SDH Ostrava – Nová Ves a družstvu žen, které Českou republiku reprezentovalo v klasických disciplínách. Upřímná slova poděkování zazněla nejen od hostů, ale i rodičů a reprezentantů samotných. Svá ocenění převzaly trenérky Ing. Monika Němečková, Ing. Tereza Nováková a Denisa Stýblová.

Kromě slov díků a uznání se přítomní nejen z úst moderátorky, ale zejména Předsedy Sdružení Sportovních svazů Zdeňka Ertla dozvěděli příjemnou zprávu, že Hasičský sport respektive Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska bylo v tomto týdnu zařazeno mezi sportovní svazy a sdružení, které organizují státní sportovní reprezentaci na území ČR a získalo podporu MŠMT ČR v tzv. Programu REPRE 2018.

Senátor Zdeněk Nytra ocenil nevídanou píli a pracovní nasazení při přípravě všech reprezentací SDH Písková Lhota, která nesela své ovoce a předal pískolhotským olympionikům pozvání do prostor Senátu Parlamentu ČR.

Krajský zastupitel Zdeněk Milata vyjádřil poděkování za reprezentaci Středočeského kraje a také víru nad trvalou podporou kraje směrem k dobrovolným hasičům.

Josef Bidmon poděkoval zejména mládežnické části olympijské výpravy za kamarádský přístup a bezproblémový průběh celé přípravy i účasti na olympiádě.

Náměstkyně starosty Dana Vilímková prozradila svůj osobní vřelý vztah k SDH Písková Lhota, když konstatovala : „Cítím se zde jako doma.“

Tomáš Lefner s nadsázkou ocenil s jakou hrdostí chlapci z SDH Písková Lhota hostující v týmu SDH Ostrava - Nová Ves nosili na hrudi „tři vykřičníky“, přičemž konstatoval, že chápe, že trička, která byla mimo jiné součástí drobných dárků z této akce jsou jejich srdci přeci jen bližší.

V závěru celé akce sami olympionici poděkovali přítomným hostům, obci Písková Lhota i všem partnerům, kteří na přípravu a účast na olympiádě přispěli.

Za zmínku stojí také přítomnost dvou zasloužilých hasičů okresu Nymburk : Vladimíra Jeníka a Milana Němečka.

Tato výborem SDH velmi dobře zorganizovaná akce udělala definitivní tečku za účastí sportovních družstev SDH Písková Lhota na Hasičské olympiádě ve Villachu v roce 2017.

Závěrečné vystoupení Kamily Zradičkové, maminky Martina Zradičky, reprezentanta z družstva chlapců, která je rodačkou z Pískové Lhoty a dobrovolnou hasičskou od útlého dětství a přestože nemá tu možnost bydlet v Pískové Lhotě, vybrala pro své děti stejnou volnočasovou aktivitu, ve stejném SDH, jakou si sama zažila a na jakou má jen ty nejlepší vzpomínky, bylo natolik upřímné a krásné, že se jen málokdo v tu chvíli ubránil slzám dojetí.

Co říci závěrem ?

Děkujeme všem, kdo akci pomohli připravit, děkujeme hostům, že vážili cestu k nám do Pískové Lhoty a věříme, že nám dle svých možností budou nápomocni i v jiných oblastech činnosti, děkujeme všem rodičům, kteří nám dávají důvěru při mimoškolní výchově jejich dětí, děkujeme našemu veliteli SDH Jindrovi Stýblovi, za zvládnutí logistiky všech videí a presentací a děkujme našim reprezentantům, že jméno své vlasti, kraje, okresu i obce dokázali v dobrém slova smyslu proslavit i za hranicemi naší země.

Dívkám, které se díky svému vítězství probojovaly na další Hasičskou olympiádu mládeže v roce 2019 do Švýcarska přejeme pevnou vůli v přípravě, kvalitní podmínky a potřebnou kapičku štěstí v olympijském závodu.

piskovka.png, 1,7MB IMG_1525.JPG, 4,5MB IMG_1529.JPG, 5,1MB IMG_1533.JPG, 3,6MB IMG_1534.JPG, 4,0MB IMG_1536.JPG, 4,1MB IMG_1544.JPG, 3,3MB IMG_1557.JPG, 5,4MB IMG_1562.JPG, 4,7MB IMG_1574.JPG, 4,4MB IMG_1576.JPG, 4,9MB IMG_1577.JPG, 4,3MB IMG_1581.JPG, 3,7MB IMG_1582.JPG, 3,4MB IMG_1583.JPG, 4,2MB IMG_1588.JPG, 4,7MB IMG_1590.JPG, 2,8MB IMG_1591.JPG, 4,8MB IMG_1594.JPG, 4,9MB IMG_1595.JPG, 4,7MB

Podpořili nás 2023:

Spolupracujeme: