MČR V POŽÁRNÍM SPORTU 2021, ZÁBŘEH - DOROSTENKY

Uplynulou sobotu 3. července se v Zábřehu konalo Mistrovství České republiky družstev dorostenek v požárním sportu.
Je na místě si přiznat, že šlo o mistrovství, které se v této sezóně zdálo být pro naše děvčata nedosažitelné. Jak tomu už bývá v každém kolektivním sportu i náš tým prošel velkou generační obměnou, a tak na místo ostřílených mistryň republiky z roku 2019 i z předchozích let, tentokrát zaklekly do bloků úplné začátečnice s věkovým průměrem družstva 14 a půl roku.
Jenže už v krajském kole ukázaly, že strach jim určitě není vlastní. Přestože v běhu na 100 m poměrně logicky zaostávaly za svými soupeřkami, ve štafetě dokázaly vystrčit růžky a famózním časem těsně nad 25 vteřin naprosto ovládly požární útoky. Vítězství v krajském kole bylo nečekaně na světě a s ním postup na mistrovství. Jenže lidé míní a život mění. Obrovskou radost a euforii vystřídalo zklamání, při zranění nejstarší opory týmu Valči, které si přivodila na atletické dráze.
To by však holky nesměly být ze Lhoty Pískové. Směle, s hlavou vztyčenou se i bez Vali, kterou nahradila Barunka ze Zahořan, vypořádaly s nástrahami MČR na 1*. Osobáčky na 100 m i na štafetě jsou velmi cenné a motivační. Požární útok tentokrát nevyšel tak dokonale jako na kraji, ale v součtu všech disciplín si naše princezny odvezly ze Zábřehu krásné 4.místo a to se cení.
Holky mají obrovský potenciál do budoucna. Krůček po krůčku mohou budovat skvělý tým i výkony. Nic se nemá uspěchat a v hasičském sportu obzvlášť, jsme si již několikrát ověřili, že trpělivost a pilná týmová práce jsou víc než cokoliv.
Milé dorostenky. Jsme na vás po právu pyšní, o to více, že v našem sboru vyrůstáte od útlého věku a i přes různé nástrahy doby, zdravotní a jiné hendikepy držíte pospolu a jste hrdé na svou příslušnost k našemu SDH.
Diky vám za to.
NESLEPUJEM ❤🖤
Velké díky patří i trenérům, fanouškům, rodičům, rozhodčím a především organizátorům za krásné mistrovství, které pokračovalo i 4.7. a vy se nechte překvapit co to pro Pískovku znamenalo 😘😏❤🖤