Kontakty

Jsme pobočným spolkem SH ČMS
Jsme registrovaní u OSH Nymburk

SPORT - kategorie dorost, sezóna 2017

Družstva dorostenek a dorostenců se pilně již os nového roku připravovala spolu s dětmi z kategorie starší na další sezónu. Tréninky probíhaly 2-3x týdně, kdy jsme nabírali fyzickou kondici, dynamiku, ale i vytrvalost. Na jaře jsme potom přešli k trénování techniky jednotlivých disciplín. V sebezdokonalování nám napomáhaly také různé závody, jako například Český pohár v běhu na 100 metrů s překážkami nebo Polabská liga, které jsme během roku absolvovali.

V Nymburce jsme se zúčastnili okresního kola v požárního sportu v kategorii dorostu, které jsme vyhráli a postoupili tak na krajské kolo do Kutné Hory. Díky poctivé zimní a jarní přípravě jsme na start nastupovali v plné síle. Děvčatům se velmi dařilo a díky vítězství v krajském kole postoupila na Mistrovství České republiky. Chlapci bohužel takové štěstí neměli a jedna chyba v testech jim vynesla až čtvrté, nepostupové místo. I tak ale předvedli famózní výkony a my jsme na ně právem pyšní.

Děvčata tedy jela reprezentovat náš sbor, okres a kraj na MČR konané ve Zlíně. Zde na start nastupovala odhodlaná předvést všechno, co v nich je. V závodě běhu na 100 metrů s překážkami vybojovaly naše dorostenky krásné třetí místo, což byl skvělý start do soutěže. Štafeta na 4x100 metrů s překážkami nebyla sice naší nejsilnější stránkou a odnesli jsme si z ní až páté místo. Děvčata se však nevzdávala a po skvělém výkonu si z královské disciplíny požárního útoku si odvážela stříbrnou medaili, která jim v součtu stačila na to, aby na konci byl slyšet krásný jásot našich dorostenek, které se svými výkony staly již podruhé v řadě MISTRYNĚMI ČESKÉ REPUBLIKY (to loňské 2016 vybojovaly v Českých Budějovicích), přičemž navázaly na vítězství z MČR v Brně z roku 2014.

Jak již bylo uvedeno, během roku jsme se zúčastnili mnoha závodů, kde jsme nabírali zkušenosti a často dovezli domů i nějaký ten cenný kov. Mezi tyto závody patří: