KRAJSKÉ KOLO DOROST

Každý příběh má své pokračování. Není tomu jinak ani v případě našich krajských kol. A stejně tak jako u těch menších, bohužel ani s dorostem nezačínáme v Čelákovicích, ale o týden dříve na soustředění. Jeden nešťastný pád z bariéry znamenal pro Vítka velmi nepříjemné zranění a pro nás všechny velký šok.
A právě pro Vítka jsme to nevzdali a když se z ničeho nic zjevil tichý a klidný klučina jménem Štěpán, zkusili jsme nemožné. Kluka nepolíbeného požárním sportem naučit za týden aspoň základy a především dostat ho v požárním útoku až na čáru nástřiku a naplnit terč. Kuba tak vzal na sebe všechny spoje obou proudařů které jen šly a společně s Mášou na rozdíku měli za úkol pomoci Štěpánovi dostat se k nástřiku. Povedlo se, požární útok jsme vyhráli, stejně jako další dvě disciplíny a i přes zaváhání na testech zaslouženě postupujeme na MČR do Ústí nad Labem.
U holek to chvíli vypadalo že na stovky nastoupily jen tři, naštěstí ve druhých pokusech se další dvě dostaly až do cíle a pět časů bylo na světě. S velkým respektem jsme nastoupili na požární útok. Zraněnou Adinu na rozdělovači zastoupila Ája ve své premiéře. S pomocí celého týmu se daří skvělý požární útok a i dorostenky kráčí vstříc mistrovství republiky.
Milí dorostenci a milé dorostenky, je těžké cokoliv napsat závěrem. Bojovali jste srdcem, ale i hlavou, jako jeden muž a jedna žena. Ne každý pro sebe, ale pro tým 7+1 a 8+1, pro Vítka i pro Adinu...
Jsme na vás právem pyšní.
Užijte si republiku a držte pospolu. Pánové, po úplné generační obměně zcela jistě nebudete TOP, buďte trpěliví, sbírejte zkušenosti, váš čas přijde.
Dámy, trochu jste povyrostly, ale stále jste velmi mladý tým, ukažte co umíte, raduje se z maličkostí a především zůstaňte tou skvělou partou s velkým srdcem.
Vítku a Adino, ať jste co nejdříve zpět na značkách.